Čo nazývame detoxikáciou?

Čo nazývame detoxikáciou?

Odkiaľ pochádzajú toxické látky?

Žiaľ, zdroje toxínov v životnom prostredí neustále pribúdajú. Pre ľudí bývajúcich v meste to platí viacnásobne, ale tomuto faktu sa nevyhnú ani ľudia žijúci na vidieku.

Pre viditeľný a trvalý zisk dokáže potravinársky priemysel urobiť takmer všetko, aj najrozličnejšie možné triky (v neprospech ľudí). Je len veľmi ťažké odsledovať pridané množstvo syntetických látok, umelých prísad, nehovoriac o tom, že ešte neubehol dostatok času na to, aby sa zistil vplyv dlhodobého a pravidelného užívania týchto pridaných chemikálií na ľudský organizmus.

Veľmi silným zdrojom toxínov je pestovanie plodín a chov zvierat a samozrejme spotreba týchto produktov. Poľnohospodárstvo využíva nespočetné množstvo postrekov, veľa umelého hnojiva a iných chemikálií a živočíšna výroba zase antibiotiká a umelé krmivá. Tieto látky sa všetky uskladňujú vo výslednom produkte, a preto ich konzumáciou dennodenne prijímame toxíny.

Obrovské množstvo toxínov je aj v našich nápojoch, a tu nehovoríme iba o sýtených sladených nápojoch či ovocných džúsoch, ktoré sa s ovocím ani „nestretli“, ale aj o mlieku a minerálnych vodách.

Toxíny sa do nášho tela dostanú nielen prijatou potravou a nápojmi. Zvyšujúce sa znečistenie životného prostredia spôsobené rôznymi faktormi – počnúc od nadmerného používania áut cez zastarané spôsoby vykurovania a dym z komínov tovární až po stavebné materiály, ktorých škodlivosť sa potvrdila až po rokoch, a farby oblečenia – predstavuje pre nás nebezpečenstvo na každom kroku a nemáme šancu ubrániť sa.

Žiaľ, ako sa hovorí, obchod je obchod, a je dôležitejší ako zdravie spotrebiteľa. Preto sú informácie len veľmi ťažko dostupné a máme len malú alebo žiadnu šancu ovplyvniť výrobné procesy a kvalitu použitých materiálov. Maximum, čo vieme pre seba urobiť, je, že si dáme záležať na odstránení absorbovaných toxických látok z nášho tela, teda na pravidelnej detoxikácii.

Čo nazývame detoxikáciou, a čo tak nazývajú ostatní?

Detoxikácia je v súčasnosti veľmi často spomínaná téma, práve preto je o nej veľa rôznych mienok a názorov: koľko ľudí sa spýtate, toľko odlišných odpovedí dostanete. Ak sa rozhodnete pre detoxikačnú kúru, najprv sa informujte a sledujte opisy a rady z overených zdrojov, ktoré predstavujú reálne prípady a skúsenosti. Nezabúdajme ani na fakt, že každý jeden ľudský organizmus je jedinečný, a preto každý môže na rovnakú zmenu v životospráve reagovať úplne inak. Práve preto majte vždy na mysli, že vaše skúsenosti sa nebudú zhodovať s ostatnými a detoxikácia je pre každého iná.

Neformálne sa za detoxikáciu považuje užívanie takých čajových zmesí, ktoré vám výrobca „naordinuje“ a predá. Mnohí tvrdia, že detoxikáciu robíme, aby sme schudli, a jej prínos zo zdravotného hľadiska nie je dôležitý. Ba čo viac, niektorí sú presvedčení, že by ju mali praktizovať iba ľudia s nadváhou.

Lekárska verejnosť je veľmi rozdelená v súvislosti s detoxikáciou. Napriek tomu, že nespochybňujú skutočnosť, že žijeme vo svete plnom chemikálií, a preto by sme mali byť opatrní, neuznávajú tvrdenie, že v tele nahromadené chemikálie sa vedia správať ako jedy, a tým spôsobovať príznaky a ochorenia (nepripúšťajú teda ani to, že by detoxikácia mohla začať proces uzdravovania nejakej diagnózy). Pod pojmom detoxikácia rozumejú nanajvýš doslovné detoxikovanie pri intoxikácii nejakým jedom (napr. nemrznúca kvapalina).

Prírodná medicína a ľudové liečiteľstvo sa stavajú k detoxu tiež rôznymi spôsobmi. Negatívne vplyvy rozlišujú na tie, ktoré škodia našej duši, a tie, ktoré zaťažujú telo a narúšajú jeho energetické pole. Príčinou môže byť práve nevhodné stravovanie (nahromadenie alebo nedostatok energie, v týchto prípadoch treba dať energiu do rovnováhy). Ľudové liečiteľstvo sa vždy snaží dostať až „na koreň veci“, teda zistiť, prečo sa zaťažujú niektoré orgány, prečo nevedia dostatočne plniť svoju funkciu a prečo organizmus hromadí látky, ktoré nepotrebuje. V závislosti od toho, o aký zdroj toxínov ide, mení sa množstvo definícií na to, čo detoxikácia skutočne je.

NaturalSwiss Blog

Hamburger bez mäsa: nielen pre vegánov

Hamburger bez mäsa odporúčame nielen pre vegetariánov alebo vegánov, ale aj tým,ktorí by sa počas zoštíhľujúcej kúry neradi vzdali chutných jedál, prípadne sa chcú teraz stotožniť s myšlienkou , že by zmenili svoj životný štýl, a s konečnou platnosťou sa vo svojom jedálničku vyhnú živočíšnej po...

Na toto sú dobré uhorky - 5 argumentov pre uhorky

Uhorky sú dokonalým letným detoxikantom, vďaka nim bude krajšia aj pokožka, zároveň aj výborne hydratujú . Pre toto sa oplatí jesť uhorky! Už ani v staroveku ich nekonzumovali iba pre ich chuť, ale uhorky jedli aj ako prevenciu pred vznikom ochorení a na liečebné účely. Mohli by sme sa čo-to...

Čistenie čreva ľanovým semienkom: oživí zvonka i zvnútra

Mnohí sa stretávajú s ľanovým semienkom iba na povrchu pekárenských výrobkov, pritom toto semienko neslúži len na dekoráciu. Je účinným čističom čriev, ale pomáha aj pri prevencii nádoru hrubého čreva. Prečítajte si viac, prečo sa doporučuje čistenie čreva ľanovým semienkom! Zbaví odpadových...

Videá

Programy na detoxikáciu a očistu čriev

Clean Inside® v troch krokoch